adVertisment

.

teisipäev, 21. juuni 2011

VALGUSE OTSINGUD VIRU RABAS


Lääne-Virumaa,
juuni 2011

PEREKOND KAJAKAD

ema pojale õpetussõnu lausumas...

prooviks õige nüüd ema õpetuste järgi kiviotsast ümbrust uuristada

on siit ikka hea vaade...emal oli õigus!

Harjumaa,
juuni 2011

ERISKUMMALISED LIBLIKAD

Ogasäär sinitiib lad.k Lycaenidae.

mina pakun, et koiliblikas ;):D

Harjumaa,
juuni 2011

PEEGELDUSED



tagurpidi maailm.

õhtune valgus rabas on midagi kirjeldamatut ;)

Lääne-Virumaa,
juuni 2011

KUI KUU ON PÄIKE

Lääne-Virumaa,
juuni 2011

RAND

Harjumaa,
juuni 2011

kolmapäev, 8. juuni 2011

RISTPART lad.k Tadorna tadorna

Ristpart otsib rannikualadel väikesi merelimuseid ja vähilaadseid. Teda võib värvikireva sulestiku järgi kergesti ära tunda. Paljudes keeltes on ta nimetus “urupart”, kuna sageli rajab ta oma pesa rebaste või mäkrade mahajäetud urgudesse.
Ristpart on üks kaunimaid ja värvikirevamaid partlasi. Ta kaevab oma pesaurge meelsasti rannikunõlvakutesse ning soosib seetõttu liivaseid mererandu.

Eestis võib ristparti kohata Lääne-Eesti rannikul ja saartel, harvem põhjarannikul. Ta on meil tavaline, kuid väikesearvuline haudelind. Tema arvukus on viimasel ajal tõusnud, haudepaaride arvuks hinnatakse praegu ligikaudu 800.
  
Peale päikseloojangu vaatamist, õhtuse tualeti ja võimlemisharjutuste tegemist on õige aeg ennast jahutavasse merevette laskuda...



Harjumaa,
juuni 2011

esmaspäev, 6. juuni 2011

LINAVÄSTRIK

Jäta veel kaamera lohakile, koha haarab selle nõrgem sugupool ja läheb sellega mööda aeda rändama, mille tulemus on siin...

Raplamaa,
juuni 2011

POOSE

See hallhaigur poosetas mulle sellises kohas, kus ma teda eales poleks julenud loota kohata...siit jällegi kinnitus, ära narri saatust hoia kaamera alati käepärast!

 Harjumaa,
juuni 2011

KIIVITAJA lad.k Vanellus vanellus

Kiivitaja on 28–31 cm pikkune. Ta tiibade siruulatus on 67–72 cm. Sulestik on põhiliselt must ja valge, ülapool roheka läikega. Tiivaotsad on ümara kujuga. Peas on kiivitajal suletutt.
2001. aastal valis Eesti Ornitoloogiaühing kiivitaja aasta linnuks. Sel puhul ilmus Eesti Postilt 4. aprillil postmark ja esimese päeva ümbrik.

 Raplamaa,
juuni 2011

ÕHTUNE KASTE

Varasuvine õhtukaste...

Raplamaa,
juuni 2011

SUITSUPÄÄSUKE lad.k Hirundo rustica

Suitsupääsukesel on pikk harkis saba. Kehapikkus on 19–22 cm. Sulestik on ülalpool sinkjasmust, metalse läikega, kõhupool on valge (mõnel alamliigil ka punakas). Iseloomulikuks tunnuseks on roostepunane laup ja kurgualune.
Sügiseste juveniilsete lindude äärmised tüürsuled on üksnes umbes 1 cm pikkused ja suguküpsetest lindudest heledamad, nende laup ja kurgualune on roostepunakas, puguvööt aga hallikaspruun.
Suitsupääsukest võib segi ajada roostepääsukesega. Viimasel on küll silmatorkav valge päranipuala, samuti on nende häälitsemine erinev.

Raplamaa,
juuni 2011
Õhtune pesu päikseloojangu valguses põlluserval...

Raplamaa,
juuni 2011

VAABLANE ehk VAPSIK lad.k Vespa

Hirmuäratavale välimusele vaatamata on vaablane inimese jaoks üsna ohutu putukas. Aga kui kusagil lähedal on vaablase pesa, siis sellest tuleb vähemalt 3-e meetri kaugusele hoida!


Raplamaa,


juuni 2011

VALGE TOONEKURG lad.k Ciconia ciconia

Valge-toonekurg (Ciconia ciconia) on toonekurglaste sugukonda kuuluv lind. Lindu nimetatakse rahvapäraselt ka toonekureks, Lääne-Eestis on kasutusel ka vorm toonakurg, Lõuna-Eestis toonikurg.
 
Raplamaa,
juuni 2011